Ez történt a Kossuth-gyakorlóban

Tudós és iskola - tudósiskola

A Debreceni Egyetem és gyakorlóiskolája közös tehetséggondozó előadássorozatának keretében a gimnáziumban járt Prof. Dr. Jávor András általános rektor-helyettes úr, aki A tudás szerepe az állattenyésztésben címmel tartott előadást a „nagykossuthosoknak”. A gazdaság és a mezőgazdaság iránt érdeklődőd diákok a modern állattenyésztésről , az orvostudomány és az állattenyésztés összekapcsolódásának lehetőségéről hallhattak érdekes tényeket. javor andras

Így karácsonyoztok ti... és mi

December 12-16 között iskolánk idegen nyelvi munkaközösségei megrendezték a „nemzetek karácsonya” ünnepi eseménysorozatot. Tanár és diák együtt énekelték el a jellegzetes karácsonyi dalokat, bemutatták, hogyan ünneplik a karácsonyt az angolok, a franciák, a németek, az olaszok, a spanyolok és az oroszok. Tanárok, szülők, diákok nemzeti süteményeket készítettek, terített asztal mellett együtt ünnepeltük más nemzetek módiján közös ünnepünket, a karácsonyt.

karacsony2016 1 karacsony2016 2 karacsony2016 3
karacsony2016 4 karacsony2016 5 karacsony2016 6

Tudós és iskola - tudósiskola

A Debreceni Egyetem és gyakorlóiskolája, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája ebben a tanévben új tehetséggondozó programsorozatot indított útjára Tudós és iskola – tudósiskola címmel. A Debreceni Egyetem professzorai előadásokat tartanak a középiskolásokat is érdeklő tudományos problémákról, bemutatják kutatási területüket, a Debreceni Egyetemen folyó kutatómunkákat, s ezekbe a mi diákjaink is bekapcsolódhatnak. A közös munka segíti a tanulókat saját tehetségük felismerésében és fejlesztésében, a pályaválasztásukban, segíti abban, hogy felkészüljenek egyetemi életükre.

Ebben az évben nálunk jártak:

Dr. Vecsernyés Miklós, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, a Gyógyszertechnológiai tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, előadásának címe: Gyógyszerészet a hétköznapokban, illetve az
egyetemi katedra szemszögéből
.

vecsernyes
levai

Dr. Lévai Csaba, Egyetemes Történeti Tanszék

tanszékvezető docense, aki „Az amerikai választási rendszer”-ről beszélt a diákoknak.

Dr. Pintér Ákos, a Természettudományi és Technológiai Kar dékánja, aki a matematika Furcsa kéréseivel ismertette meg a kossuthos diákokat. pinter
balogh Dr. Balogh László, a Sporttudományi Koordinációs Intézet igazgató docense, előadásának címe: Kalandozások a XXI. század sporttudományában

Dr. Elek Balázs, az Állam- és Jogtudományi Kar tanszékvezető docense, a Debreceni Ítélőtábla Büntető Kollégiumának vezetője, előadásnak címe:

Az arany ember bűnei.

elek

Köszönjük az előadásokat, a közvetlenséget!

Francia kapcsolatok

Iskolánkat többen is meglátogatták a Budapesti Gazdasági Egyetemről és a Budapesti Francia Intézettől, valamint diákjaink tartottak franciországi élménybeszámolót. Képeket is tartalmazó beszámolónkért kattintson!

Erasmus+ projekttalálkozó Tarragonában

Erasmus Tarragona
A 2016-17-es tanév novemberében Titkó Judit és Icsu Beáta tanárnő kíséretében iskolánk nyolc diákja utazott a Barcelona melletti katalán városba, Tarragonába, az Erasmus+ „Fit for Work in Europe” program ötödik, utolsó előtti találkozójára. Ezen a héten diákjaink a résztvevő Franciaország, Lengyelország Németország és Spanyolország diákjaival workshopokon vettek részt, amelyek az egyes országok gazdasági szektorairól, munkaerőpiacáról, munkaerő-mobilitásáról szóltak, valamint diákjaink felmérést végeztek arról is, hogy a munkáltatók mit tesznek a munka és a magánélet közötti egyensú
ly kialakításáért. A prezentációk mellett jutott idő a szórakozásra, városnézésre is.